Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tango z temperatutrą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tango z temperatutrą

    Zamieszczone przez rafiki
    Ciekawie wygląda ta ankieta. Jurajski 5, Garniec 0 :shock: aż tak źle tam było?
    do Garńca mógłbym dojechać rowerem jak sprzedam ocie :diabelski_usmiech

    [ Dodano: Wto 16 Wrz, 14 21:30 ]
    1:1:/

    [ Dodano: Wto 16 Wrz, 14 21:31 ]
    W garńcu mieli dobry ekspres ale lipne ziarno :diabelski_usmiech

  • #2
    Tango z temperatutrą

    Witam wszystkich kolegów

    Od niedawna jestem posiadaczem O1 RS, od momentu zakupu zastanawia mnie jedna rzecz. Temperatura na wskaźniku na desce żadko osiaga 90 stopnii. W zasadzie wskazówka dochodzi do 90 tylko jak stoje w korku. W czasie jazdy, czy to miasto, czy to trasa temp. wacha sie w garnicach 65 - 80 stopnii. W moim poprzednim aucie silnik rozgrzewał się dużo szyciej (w O1 wskazówka zaczyna podnosić się doś późno) i zawsze wskazywał 90. Czasami pojawia się błąd sporadyczny 17704 ale po skasowaniu nie wraca od razu. Czasami moge przejachąc klikanaście - klikadziesiat km i CE się nie pojawia - wyłącze silnik, uruchomię ponownie i po przejechaniu mniej niż 1km witam mnie pomarańczowa kontrolka :S

    Boje się mocniej przycisnąć autem bo nigdy nie wiem jaka jest prawdiłowa temp i czy slinik jest wystarczająco nagrzany

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      szmajsi, skoro temperatura cieczy chłodzącej nie dochodzi do normy, to znaczy że termostat wariuje i niedługo jego koniec :wink: koszt i trudność niewielka
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz


      • #4
        Dzieki za odpowiedź, własnie zastanawiałem się czy problemem moze być termostat czy czujnik chłodziwa (na co wskazywałby błąd 17704).

        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez szmajsi
          Dzieki za odpowiedź, własnie zastanawiałem się czy problemem moze być termostat czy czujnik chłodziwa (na co wskazywałby błąd 17704).

          Pozdrawiam
          Trzeba sprawdzić i termostat i czujnik, skoro wyrzuca błędy to znaczy że już coś jest nie tak.
          Porównaj wskazania temperatury z silnika i zestawu wskaźników.
          VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
          Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

          Komentarz


          • #6
            Miałem dokładnie to samo. Wymiana czujnika (profilaktycznie) oraz termostatu rozwiązała definitywnie problem. Koszt 11.2013 wyniósł mnie:
            -czujnik temperatury silnika Skoda 059 919 501A zielony=62zł.(+18zł.wymiana)
            -termostat silnika z obudową HP i uszczelnieniem VEMO=56zł.(+94zł.wymiana wraz z odpowietrzeniem)
            Łącznie daje Nam to 230zł., a samochód znów funkcjonuje jak nówka sztuka :diabelski_usmiech
            Moja nowa pasja

            Były posiadacz O1FL

            Były posiadacz 6Nki

            Komentarz


            • #7
              szmajsi, termostat do wymiany.
              A żeby mieć pewność, po odpaleniu silnika jak się zacznie rozgrzewać sprawdź ręką gumowy przewód co leci górą do chłodnicy czy robi się od razu ciepły.
              Była O1 AGR

              Jest O1FL ALH

              Komentarz


              • #8
                Odczytaj temp z silnika i zestawu wskaźników. Termostat polecam Wahler lub ori. Jeśli chodzi o czujnik to tylko oryginlny.
                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez rOBERTO795
                  polecam Wahler lub ori. Jeśli chodzi o czujnik to tylko oryginlny.
                  dokładnie
                  VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                  Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X